Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > UAB "Gudakiemis" kiaulių komplekse įvyko avarija

 

UAB "Gudakiemis" kiaulių komplekse įvyko avarija

Š. m. rugsėjo 1 d. apie 17 val. UAB “Gudakiemis “ kiaulių komplekse, esančiame Gudakiemio kaime Merkinės seniūnijoje Varėnos rajone, įvyko gamybinė avarija. Jos metu iš srutų kaupimo rezervuaro, kuris atitinka europinius reikalavimus, į aplinką pro pažeistą sklendę pradėjo veržtis srutos. Įvykio metu vienas bendrovės darbuotojas žuvo.   

Į avarijos vietą atvyko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, aplinkos apsaugos, policijos pareigūnai. Avarijos vietoje dirbo bendrovės darbuotojai, į pagalbą atskubėjo vietinis ūkininkas. Buvo imtasi skubių priemonių, kad srutos nepatektų į gamtinę aplinką už bendrovės teritorijos. 

 

19 val. 40 min. srutų tekėjimas į aplinką sustabdytas, o ištekėjusios į aplink rezervuarą esantį apsauginį griovį ir lomą srutvežiais skubiai buvo vežamos į kitas talpas ir tręšimo laukus. Teršalai už komplekso teritorijos ribų ir į vandens telkinius nepateko.

 

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento analitinės kontrolės laboratorija tiria aplinkos užterštumą. Nustatinėjamas teršalų kiekis ištekėjęs į aplinką, aplinkai padaryta žala bei avarijos priežastys.