Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Estijos inspektorių vizitas Aplinkos apsaugos agentūroje

 

Estijos inspektorių vizitas Aplinkos apsaugos agentūroje

Sausio 28 – 29 dienomis Aplinkos apsaugos agentūrą aplankė svečiai iš Estijos Aplinkos inspekcijos (Keskkonnainspektsioon). Aplinkos apsaugos agentūra yra Europos aplinkos apsaugos teisę įgyvendinančių institucijų asociacijos (IMPEL) narė. Ši asociacija skatina ES šalių institucijų bendradarbiavimą aplinkos apsaugos kontrolės srityje, tad Estijos Aplinkos inspekcijos specialistų vizitas buvo vienas iš tokio bendradarbiavimo rezultatų.

 

Viešnagės metu buvo diskutuojama aktualiais klausimais, dalijamasi gerąja patirtimi atliekų kontrolės srityje. Didelio dėmesio ir diskusijų sulaukė Lietuvos ir Estijos gamintojų atsakomybės principo įgyvendinimo sistema, jos taikymas kasdienėje praktikoje. Taip pat buvo aptarta atliekų vežimų kontrolė abiejose šalyse.

 

Aplinkos apsaugos agentūros Atliekų ir užterštų teritorijų tvarkymo kontrolės skyriaus darbuotojai organizavo išvykas į tris atliekas tvarkančias įmones, kuriose naudojamos ir iš Estijos įvežtos atliekos. Estijos inspektoriai, Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai bei Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento inspektoriai lankėsi UAB "EMP recycling" (elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymas), AB "Grigiškės" (popieriaus ir kartono atliekų perdirbimas) ir UAB "Polivektris" (plastiko atliekų perdirbimas). Vizitų metu įmonių atstovai papasakojo apie įmonių veiklą, supažindino su atliekų naudojimo/perdirbimo procesais ir technologijomis ir atsakė į klausimus.

 

Estijos Aplinkos inspekcijos specialistų vizitas buvo naudingas abejų šalių institucijoms – tai buvo puiki proga dalintis aktualia informacija, patirtimi ir problemų sprendimo būdais, todėl žadama ir toliau stiprinti Estijos ir Lietuvos aplinkos apsaugos institucijų bendradarbiavimą.