Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Šakių rajone per sunkvežimio avariją išsiliejo pavojingos cheminės medžiagos

 

Šakių rajone per sunkvežimio avariją išsiliejo pavojingos cheminės medžiagos

Vakar Šakių rajone, netoli Plokščių gyvenvietės, įvykus sunkvežimio, kuris vežė konteinerius su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, avarijai, miške šalia kelio išsiliejo apie 1,3 t azoto rūgšties, 9,9 t sieros rūgšties ir 3 t kaustikinės sodos.                                           

 

Padėtį įvykio vietoje nuo vakar stebi Šakių rajono aplinkosaugininkai. Gelbėjimo tarnybos teršalus pirmiausia neutralizavo smėliu, padengė putomis, užpylė gruntu ir uždengė plėvele, kad negaruotų. Taip pat buvo iškasti atitvarai, kad netoliese esančiu melioracijos grioviu pavojingos cheminės medžiagos nepatektų į Vaiguvos upelį.

 

Aplinkosaugininkai paėmė grunto mėginius laboratoriniams tyrimams ne tik pačioje avarijos vietoje, bet ir toliau nuo jos. Mėginiai paimti ir šiandien. Kaip sakė Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, laboratorinių tyrimų duomenimis bus remiamasi apskaičiuojant aplinkai padarytą žalą. Taip pat bus įvertinti surinktų teršalų kiekiai.

 

Remiantis Lietuvos geologijos tarnybos specialistų išvadomis, avarijos padarinių poveikis aplinkai yra lokalus, kadangi aplinka, kurioje išsiliejo rūgštis, pati savaime yra pakankamai šarminė ir joje vyksta neutralizacijos procesai. Baigus likviduoti avarijos padarinius, toje vietoje bus atlikti ekogeologiniai tyrimai.