Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Apie oro kokybę miestuose 2017 m. sausio 10 dieną

 

Apie oro kokybę miestuose 2017 m. sausio 10 dieną

Atšalus orams dėl intensyvaus kūrenimo siekiant apšildyti patalpas padidėja į aplinkos orą išmetami teršalų kiekiai. Pirmasis šiais metais oro atšalimas iš pradžių buvo lydimas stiproko vėjo ir kritulių, tačiau jau kitą dieną vėjas nurimo, krituliai liovėsi o šaltis dar sustiprėjo ir sausio 6-9 d. kietųjų dalelių koncentracija daugelyje miestų išaugo. Labiausiai oro užterštumas padidėjo Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje - šiuose miestuose pastarosiomis dienomis buvo fiksuojami KD10 paros ribinės vertės viršijimai.

 

Sausio 10 d. rytą oro užterštumas kietosiomis dalelėmis daugelyje miestų kiek sumažėjo. Tik Klaipėdoje vidutinė kietųjų dalelių KD10 koncentracija iki 9 val. svyravo nuo 60 µg/m³ Centro oro kokybės tyrimų (toliau - OKT) stotyje iki 70 µg/m³ Šilutės pl. OKT stotyje. Sostinėje ir kituose miestuose oro užterštumo lygis šį rytą buvo vidutinis. Pažymėtina, kad nustatyti ar buvo viršyta KD10 koncentracijos vertinimui taikoma paros ribinė vertė (50 µg/m3) bus galima tik surinkus visos paros matavimų duomenis.

 

Oro kokybę šalies miestuose šiandien labiausiai įtakos vietinių šaltinių (šildymo sezonui būdingi išmetimai iš energetikos įmonių ir pavienių namų šildymo įrenginių, transporto, pramonės įmonių) keliama tarša, tačiau dalis teršalų pietų krypties oro masių pernašos gali būti atnešti iš kitų Europos šalių. Sausio 10-11 d. žymesnių kritulių nenumatoma, stiprės pietų krypčių vėjas. Sausio 10 d. miestuose dar išliks didelė kietųjų dalelių KD10 paros ribinės vertės viršijimo tikimybė .

 

Maloniai prašome oro užterštumo poveikio sveikatai klausimais kreiptis į miestų visuomenės sveikatos centrų ar biurų specialistus.