Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Akivaizdi klimato kaita Europoje: būtina imtis skubių prisitaikymo veiksmų

 

Akivaizdi klimato kaita Europoje: būtina imtis skubių prisitaikymo veiksmų

  Visuose Europos regionuose jaučiamas klimato kaitos poveikis, dėl kurio atsiranda įvairių padarinių visuomenei ir aplinkai. Ateityje tikimasi sulaukti dar daugiau tokių padarinių, kurie, kaip nurodoma šiandien paskelbtame naujausiame Europos aplinkos agentūros vertinime, gali sukelti didelių nuostolių.

Europos aplinkos agentūros ataskaitoje "Europa 2012 m. - klimato kaita, padariniai ir pažeidžiamumas", daroma išvada, kad visoje Europoje pastebimas vidutinės oro temperatūros didėjimas, taip pat kritulių kiekio mažėjimas pietiniuose regionuose ir jų didėjimas Šiaurės Europoje. Grenlandijos ledyninė danga, Arkties jūros ledynai ir daugybė kitų Europos ledynų pamažu tirpsta, sniego danga mažėja, o dauguma amžinojo įšalo plotų atšilo.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad vieniems regionams prisitaikyti prie klimato kaitos bus sunkiau, kitiems – lengviau. Iš dalies taip yra dėl skirtingo Europos šalių ekonominio išsivystymo lygio. Klimato kaitos poveikis šiuos skirtumus gali dar labiau padidinti.

Daugiau informacijos ir ataskaitą galite rasti čia: