Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Kur trys stos – daugiau padarys

 

Kur trys stos – daugiau padarys

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba, Aplinkos apsaugos agentūra ir Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos surėmė pečius ir šių metų lapkričio 25 dieną Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje pasirašė trišalę sutartį dėl institucijų bendrų veiksmų optimizavimo ir operatyvaus žuvų ir laukinių gyvūnų gaišimo priežasčių nustatymo.

Bendradarbiavimo susitarimą pasirašė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius, Aplinkos apsaugos agentūros direktorius Raimondas Sakalauskas ir Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Vytautas Grušauskas.
Šio susitarimo tikslas – koordinuoti tarpusavio veiksmus, stiprinti bendradarbiavimą tarp šių institucijų, siekiant operatyviai nustatyti laukinių gyvūnų gaišimo priežastis, vykdyti neatidėliotinas priemones, operatyviai keistis informacija. Taip pat planuojama organizuoti bendrus mokymus laukinių gyvūnų gaišimo prevencijos ir kontrolės klausimais.
Tikimasi, kad koordinuotais veiksmais trijų institucijų pastangomis bus žymai operatyviau vykstama į laukinių gyvūnų gaišimo vietą, imti mėginius gaišimo priežastims nustatyti, atliekami tyrimai, užtikrintas efektyvus būtinų priemonių taikymas, atliekamas rizikos vertinimas, susijęs su laukinių gyvūnų gaišimais, išaiškinamos gyvūnų gaišimo priežastys ir kaltininkai bei taikomos prevencinės priemonės.