Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Ne medžioklės termino metu iš gamtos paimti trys vilkai

 

Ne medžioklės termino metu iš gamtos paimti trys vilkai

Informuojame, kad 2015–2016 metų medžioklės sezonui Lietuvos Respublikos aplinkos ministras patvirtino 60 vilkų sumedžiojimo limitą, pagal kurį vilkai medžiojami iki balandžio 1 d. (išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas nutraukiamas anksčiau).

Aplinkos apsaugos agentūra informuoja, kad neleistino vilkų medžioklės termino metu vilkai gali būti paimti (sumedžioti) iš jų buveinių tik gavus Aplinkos apsaugos agentūros leidimą, vadovaujantis Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.


Nuo š.m. birželio mėn. pradžios į Aplinkos apsaugos agentūrą dėl leidimo paimti iš gamtos šios saugomos rūšies gyvūnus kreipėsi 14 savivaldybių administracijos (Alytaus, Anykščių, Biržų, Kėdainių, Raseinių, Rokiškio, Šiaulių, Šilalės, Širvintų, Tauragės, Trakų, Vilkaviškio, Kelmės, Klaipėdos).

Iki spalio 10 d. Aplinkos apsaugos agentūra, siekdama užtikrinti žmonių bei naminių gyvulių saugumą ir atsižvelgdama į 2015 metais vilkų padarytą žalą naminiams gyvuliams, išdavė 7 leidimus paimti iš gamtos vilkus Alytaus r., Šilalės r., Rokiškio r., Anykščių r., Tauragės r., Raseinių r., Vilkaviškio r. savivaldybių teritorijose neleistino jų medžioklės termino metu. Informuojame, kad neleistino medžioklės termino metu pagal Aplinkos apsaugos agentūros išduotus leidimus naudoti saugomas rūšis iš gamtos buvo paimti trys vilkai: Rokiškio r. Kamajų sen. 2 vilkai, Vilkaviškio r. Šeimenos sen. 1 vilkas.

Aplinkos apsaugos agentūra primena, kad vadovaujantis Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo 22 punkto reikalavimais, pasibaigus leidimų naudoti saugomas rūšis galiojimo laikui, leidimo turėtojas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų privalo pateikti ataskaitą, o vadovaujantis 42 punkto reikalavimais, asmenys teisėtai paėmę iš laisvės (sumedžioję) vilką, privalo per 30 kalendorinių dienų kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą su prašymu išduoti 2006 m. gegužės 4 d. Komisijos reglamente (EB) Nr. 865/2006 nurodytus sertifikatus, skirtus naudoti tik Europos Bendrijoje.