Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Siekimas sumažinti išlaidas, kurias sudaro 45 milijardų eurų išleidžiamų sveikatos problemoms atsirandančioms dėl oro taršos, sukeltos sunkiasvorių krovininių transporto priemonių

 

Siekimas sumažinti išlaidas, kurias sudaro 45 milijardų eurų išleidžiamų sveikatos problemoms atsirandančioms dėl oro taršos, sukeltos sunkiasvorių krovininių transporto priemonių

Kelių mokesčiai sunkiasvorėms krovininėms transporto priemonėms turėtų būti lygiaverčiai įvairioms sveikatos problemoms, kurias sukelia šių transporto priemonių eismo tarša įvairiose Europos šalyse. Pasak Europos aplinkos agentūros atliktų tyrimų, tai reiškia, kad rinkliavos mokesčiai kai kuriose šalyse turėtų būti žymiai didesni lyginant su kitomis šalimis.

 

Bendrai apskaičiuota, kad Europoje oro tarša lemia 3 milijonus dienų sergamumo ir 350 000 ankstyvųjų mirčių. Šios sveikatos problemos daro didelę įtaką ekonomikai- ataskaitos autoriai apskaičiavo, kad vien sunkiasvorių krovininių transporto priemonių sukelta oro tarša Europos aplinkos agentūros šalims narėms kainuoja 43-46 milijardus eurų per metus, o tai sudaro beveik pusę vidutiniškai 100 milijardų eurų išlaidų skiriamų oro taršai sukeltai visų transporto rūšių.

 

Nepaisant to, kad oro tarša Europoje paskutiniais metais žymiai sumažėjo, vis dėlto tose Europos šalyse, kuriose yra intensyvus sunkiasvorių krovininių transporto priemonių eismas ji dar sukelia dideles problemas, pažymima ataskaitoje. Dizelinis kuras naudojamas šiose transporto priemonėse vienam kilometrui į orą išmeta žymiai daugiau teršalų nei kitos kuro rūšys kaip pavyzdžiui benzinas. Internacionalinė vėžio tyrimų agentūra neseniai pripažino, kad iš dizeliniu kuru varomų transporto priemonių į orą išmetamos dujos yra karcerogeninės.

 

Daugiau informacijos ir ataskaitą galite rasti čia:

http://www.eea.europa.eu/pressroom/newsreleases/reducing-the-20ac-45-billion