Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > 2016 m. gegužės 12-13 d. Vilniuje vyks 26 Europos aplinkos agentūrų tinklo plenarinis posėdis

 

2016 m. gegužės 12-13 d. Vilniuje vyks 26 Europos aplinkos agentūrų tinklo plenarinis posėdis

Europos aplinkos agentūrų tinklas  yra neoficiali grupė sudaryta iš Europos aplinkos apsaugos agentūrų ir panašių įstaigų, kurioms deleguota valstybės funkcija - vykdyti monitoringą, rinkti, kaupti, vertinti ir teikti ES institucijoms aplinkosauginę informaciją ir ataskaitas, direktorių visoje Europoje. Europos aplinkos agentūrų tinklas keičiasi nuomonėmis ir patirtimi, bendrais aplinkosaugos politikos praktinio kasdienio įgyvendinimo klausimais.

 

Europos aplinkos agentūrų tinklo steigiamasis susirinkimas vyko 2003 m. lapkričio mėnesį Kopenhagoje. Tai buvo pirmas žingsnis sukuriant tinklą, kad būtų lengviau surasti sprendimus ir turėti dialogą tarp vadovų dėl ypatingos svarbos klausimų, susijusių su aplinkos apsaugos politikos įgyvendinimu. Dabar šiame tinkle dalyvauja 31 šalis. Lietuvos Aplinkos apsaugos agentūra įsijungė į šį tinklą 2010 m. Susitikimų plenariniuose posėdžiuose dalyvauja Europos Komisijos ir Europos aplinkos agentūros atstovai. Posėdžiai vyksta du kartus per metus, kiekvieną kartą kitoje šalyje, savanorišku principu, bet pagal tam tikrą eilę. Šiais metai atėjo eilė rengti susitikimą Lietuvai.


2016 m. gegužės 12-13 d. Vilniuje vyks 26 Europos aplinkos agentūrų tinklo plenarinis posėdis. Susitikime dalyvaus 25 europos šalių Aplinkos apsaugos agentūrų ir panašių institucijų direktoriai, Europos aplinkos agentūros direktorius Hans Bruyninckx Europos Komisijos Aplinkos direktorato generalinis direktorius Daniel Calleja Crespo.


Susitikime bus aptariama žiedinės ekonomikos strategija, proceso iš atliekų į medžiagas perėjimo traktavimo klausimai, apsikeitimas informacija tarp Europos Komisijos ir Europos aplinkos agentūrų tinklo narių apie monitoringo ir ataskaitų rolę ir atitikimą ES reikalavimams. Bus pristatyta Europos aplinkos agentūros prioritetai, Europos aplinkos agentūrų tinklo darbo grupių rezultatai, migracijos sukeliamos aplinkosauginės problemos. Vyks pasidalijimas patirtimi tarp direktorių aktualiais veiklos klausimais ir kita.