Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Medžiotojai buvo drausmingesni

 

Medžiotojai buvo drausmingesni

Siekdamas užtikrinti civilinėje apyvartoje esančių ginklų ir šaudmenų kontrolę, nuo 2010-12-01 iki 2011-04-15 Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su Aplinkos apsaugos agentūra organizavo bendrus fizinių asmenų, vykstančių į medžioklės plotus, medžiojančių ir grįžtančių iš jų patikrinimus. Šios akcijos metu buvo tikrinamas medžioklinių ginklų ir šaudmenų gabenimo bei nešiojimosi teisėtumas, saugaus elgesio medžioklėje bei medžioklės taisyklių reikalavimų laikymasis. 

 

Apie numatomus bendrus minėtų tarnybų patikrinimus buvo informuoti medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudotojai, visuomeninės medžiotojų organizacijos bei regioninės žiniasklaidos priemonės.


Per puspenkto mėnesio patikrintos 195 medžioklės, 1733 asmenys, turėję medžioklėje šaunamuosius ginklus. Už šaunamųjų ginklų ir šaudmenų naudojimo medžioklės metu reikalavimų nesilaikymą 11 asmenų patraukti administracinėn atsakomybėn bei 35 medžiotojai nubausti už kitus medžioklės taisyklių pažeidimus.

Daugiausiai patikrinimų atlikta Kauno RAAD kontroliuojamoje teritorijoje – patikrintos 47 medžioklės, nustatyta 10 pažeidimų, Utenos RAAD – 32 medžioklės, 11 pažeidimų, Klaipėdos RAAD – 25 medžioklės, 4 pažeidimai.

Kasmet respublikoje už medžioklės taisyklių pažeidimus nubaudžiama vidutiniškai po 500 – 600 piliečių.


Bendra policijos ir aplinkosaugos tarnybų vykdyta priemonė buvo prevencinio pobūdžio ir davė efektą – per nustatytą laikotarpį, lyginant su ankstesniais, ženkliai sumažėjo pažeidimų. Tai rodo, kad medžiotojai laikosi medžioklės taisyklių reikalavimų ir medžiojamųjų gyvūnų išteklius naudoja racionaliai.