Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Europa privalo efektyviau naudoti vandens išteklius

 

Europa privalo efektyviau naudoti vandens išteklius

Pasak naujos Europos aplinkos agentūros ataskaitos, Europa privalo vandens išteklius naudoti dar efektyviau, tačiau taip, kad nepakenktų ekonomikai. Neefektyvus vandens naudojimas skaudžiai paliečia ekosistemas ir žmones, naudojančius vandens išteklius. Nes tiek ekosistemos, tiek žmonės užtikrina Europos produktyvumą ir saugumą.

 

Ataskaitoje „Link efektyvaus vandens išteklių naudojimo Europoje“, kurią parengė Europos aplinkos agentūra, nurodomi būdai dėl integruoto vandens valdymo, pradedant efektyviau įgyvendinti šiuo metu egzistuojančius teisės aktus.

 

„Vandens išteklių būklė daugelyje Europos šalių yra bloga ir blogėja toliau“ – kalbėjo Europos aplinkos agentūros Vykdomoji direktorė Prof. Jacqueline McGlade. „Žemės ūkis, energetika, pramonė, visuomenės bei ekosistemų aprūpinimas vandeniu yra labai svarbūs veiksniai konkuruojantys tarpusavyje dėl ribotų vandens išteklių. Kadangi keičiantis klimatui aprūpinimas vandens ištekliais tapo mažiau nuspėjamas, dabar ypatingai svarbus efektyvesnis vandens išteklių vartojimas, siekiant patenkinti visų naudotojų poreikius. Vandens ištekliai turi būti valdomi taip pat efektyviai, kaip ir bet kurie kiti valstybių valdomi naudingieji ištekliai“.

 

Daugiau: http://www.eea.europa.eu/pressroom/newsreleases/europe-needs-to-use-water