Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Bendruoju pagalbos centru

 

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Bendruoju pagalbos centru

Nuo 2014 m. kovo 13 d. apie brakonieriavimą, aplinkos taršą ir kitus gamtos apsaugos pažeidimus Lietuvos žmonės galės pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Aplinkos ministerija inicijavo bendradarbiavimą su Bendruoju pagalbos centru, kurio operatoriai priims ir perduos informaciją aplinkos apsaugos pareigūnams. Šiandien pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
 

„Pradėjus priiminėti pranešimus apie niokojamą gamtą telefonu 112, pradės veikti ir visa mūsų sistema, kai kiekviename regione turėsime visą parą budinčius ekipažus. Jiems iškart ir bus perduodama informacija. Pagaliau padarysime tai, ką jau seniai reikėjo padaryti“, – per šiandien surengtą spaudos konferenciją sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.


Šią sutartį šiandien pasirašė Aplinkos apsaugos agentūros direktorius Raimondas Sakalauskas ir Bendrojo pagalbos centro vadovas Jūris Targonskas. Pagal pasirašytą sutartį, telefonu 112 paskambinę žmonės gali pranešti apie brakonieriavimą, neteisėtą miško ar kitų želdinių kirtimą, laužų deginimą draudžiamoje vietoje, taip pat padangų, atliekų deginimą, teršiančių medžiagų išpylimą, miško paklotės ardymą, pavojingų medžiagų išsiliejimą, cheminius, radiacinius incidentus, rastas galimai pavojingas medžiagas, eismo įvykius su gyvūnais, pavojų žmonėms, turtui, aplinkai keliančius sveikus ar sužeistus gyvūnus, galimai sergančius gyvūnus, žuvų dusimą, kritimą, rastus nugaišusius gyvūnus.


„Vienas budintis ekipažas regione – katino ašaros, bet kol kas viską darome iš savo vidinių išteklių – persitvarkydami, taupydami, ir neprašome nei cento. Visi mūsų inspektorių automobiliai bus aprūpinti GPS. Kontroliuosime šių automobilių judėjimą. Tai leis racionaliai paskirstyti pareigūnų pajėgas, sutaupyti kuro“, – sakė Valentinas Mazuronis. Kadangi budėjimas vyks nenutrūkstamai visą parą, papildomam darbuotojų užmokesčiui numatyta skirti apie 350 tūkst. litų per metus iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos.


Planuojama, kad liepos 1 d. pradės veikti informacijos valdymo ir analizės skyrius, kuris nagrinės visus gaunamus pranešimus apie gamtosauginius pažeidimus ir ieškos būdų, kaip greičiau ir veiksmingiau į juos reaguoti, kaip tobulinti darbą.


Ministro žodžiais, su dabartiniais ištekliais kalnų nepavyks nuversti, tačiau viską reikia pradėti nuo mažų žingsnelių. Dabar tik didelio darbo pradžia.