Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Išleista naujausia ataskaita: Europos maudyklų vandens kokybė 2011 m.

 

Išleista naujausia ataskaita: Europos maudyklų vandens kokybė 2011 m.

Naujausioje metinėje Europos aplinkos agentūros (EAA) ir Europos Komisijos maudyklų vandens ataskaitoje pateikiami duomenys, kurie apibūdina daugiau kaip 22 000 Europos maudyklų ir pliažų, upių ir ežerų vandens kokybę praėjusiais metais.

 

Ataskaitoje rašoma, kad 77,1 % vietovių vanduo yra labai geros kokybės ir atitinka griežčiausias orientacines vertes: palyginti su praėjusių metų duomenimis, jo kokybė pagerėjo 3,5 %. Apie 93,1 % pakrančių maudyklų vanduo buvo laikomas „tinkamu" arba atitinkančiu ne tokias griežtas privalomas vertes: jo kokybė pagerėjo 1 %. Mažiau kaip 2 % maudyklų vanduo neatitiko kokybės reikalavimų.

Bendrai vandens kokybė Europos populiariausiuose atostogų vietose buvo gera: daugiau kaip 90 % maudyklų vanduo atitiko privalomas vertes. Daugiau kaip 80 % Ispanijos, Italijos ir Portugalijos maudyklų vandens kokybė buvo labai gera.

Savo pamėgtų maudyklų vandens kokybę Europos piliečiai gali patikrinti Europos vandens informacinėje sistemoje WISE. Iš WISE internetinės svetainės vartotojai gali parsisiųsti duomenis ir naudotis joje pateiktais sąveikiaisiais žemėlapiais. Apie vietos vandenų kokybę galima pranešti Eye on Earth interneto svetainėje.

Daugiau informacijos ir ataskaitą, rasite čia:

http://www.eea.europa.eu/lt/pressroom/newsreleases/aplinka.-svarus-vanduo-daugumoje-es