Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Negyvos žuvys Smiltynėje

 

Negyvos žuvys Smiltynėje

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Raimondas Šatkauskas informavo, kad į jūros pakrantę ties Naująja Smiltynės perkėla išmesta daug negyvų bretlingių. Ši informacija buvo perduota Žuvininkystės tyrimų laboratorijos direktoriui prie Žemės ūkio ministerijos, kuris pažadėjo paimti mėginius ir bandyti nustatyti žuvies kritimo priežastis.

 

Pagal R.Šatkausko duomenis negyvų žuvų buvo 2,5 km pajūrio ruože prieš Naująją Smiltynės perkėlą.  Žuvies koncentracija netolygi, iš viso į krantą gali būti išmesta daugiau nei 5 tonos 10-12 cm ilgio bretlingių.

Apie įvykį informuotas Aplinkos apsaugos agentūros Jūrinių tyrimų departamentas, kuris bandys nustatyti vietą laiko atžvilgiu, kurioje galėjo būti žuvys išmestos į jūrą iš žvejybinio laivo.

Detalesnius žuvų tyrimus vykdo Žuvininkystės departamentas prie Žemės ūkio ministerijos ir jo Klaipėdos skyrius bei Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyrius.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto agentūra kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe organizuoja išmestų žuvų surinkimą.