Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Informacija apie žuvų neršto ir migracijos laikotarpį lašišiniuose vandens telkiniuose

 

Informacija apie žuvų neršto ir migracijos laikotarpį lašišiniuose vandens telkiniuose

Lašišinės žuvys šiemet kaip ir kiekvienais metais iš jūros plaukia neršti į upes. Nors iki neršto dar reikės palaukti apie pora mėnesių, tačiau žuvims iki savo nerštaviečių teks nuplaukti ne vieną šimtą kilometrų, įveikiant įvairias kliūtis.

Šiais metais lašišiniuose vandens telkiniuose lašišų ir šlakių rudeninė migracija prasidėjo anksčiau nei įprastai  (teoriškai laikoma, kad migracija prasideda nuo spalio 1 d.). Pasitvirtino vasaros paskutinėmis dienomis gauti pranešimai apie pastebėtas migruojančias lašišas ir šlakius bei didesnes jų sankaupas Neries, Šventosios ir Siesarties upėse.

 

Todėl Aplinkos apsaugos agentūra 2013 m. rugpjūčio 30 d. įsakymu AV – 210 nustatė, kad lašišiniuose vandens telkiniuose žuvų neršto ir migracijos laikotarpis Neries upės baseine yra nuo 2013 m. rugsėjo 4 d. iki 2013 m. gruodžio 31 d., kituose upių baseinuose – nuo 2013 m. rugsėjo 15 d. iki 2013 m. gruodžio 31 d.


Atsižvelgiant į lašišiniuose vandens telkiniuose patikslintą žuvų neršto ir migracijos laikotarpį, beveik mėnesiu pailgėja galimybė žuvims migruoti į aukštupius. Kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos lašišinėms žuvims migruoti, žuvų pralaidos turi būti atidarytos ir veikiančios. Apie priimtą sprendimą Regionų aplinkos apsaugos departamentai privalo informuoti žuvitakių savininkus.