Oro monitoringo duomenys

 

Aplinkosιinformacijos valdymo integruota kompiuterinė sistema

 

Atliekų apskaita

 

Aplinkos monitoringas

 
 

Projekto "GMES žemės dangos monitoringas 2011 – 2013 m." rezultatų pristatymas

Aplinkos apsaugos agentūra šiemet baigė trečiąjį žemės dangos ir pokyčių vertinimą, kuris apėmė 2006-2013 metų laikotarpį. Prieš tai vertinimas buvo atliekamas 1996-2000 bei 2000-2006 m. periodo duomenimis. Šis vertinimas buvo atliekamas vykdant Europos Sąjungos Projektą “GMES žemės dangos monitoringas 2011 – 2013 m.”, finansuojamą iš Europos Sąjungos FP7 programos dalies, skirtos Globaliam monitoringui aplinkai ir saugumui (GMES).  

Informacija apie lašišiniuose vandens telkiniuose žuvų neršto ir migracijos laikotarpį

Kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet lašišinės žuvys iš jūros plaukia į mūsų upes neršti, kurios norėdamos pasiekti savo nerštavietes upių aukštupiuose turi įveikti ne vieną kliūtį. Šiais metais lašišiniuose vandens telkiniuose lašišų ir šlakių rudeninė migracija prasidėjo anksčiau nei įprastai ankstesniais metais (teoriškai laikoma, kad nuo spalio 1 d.).

Deguonies kiekis Kuršių marių vandenyje birželio ir liepos mėnesiais

Kuršių mariose birželio – liepos mėnesiais ištirpusio deguonies koncentracija vandenyje vidutiniškai vyravo apie 7-8 mg/l, didžiausios koncentracijos buvo apie 10 mg/l, mažiausios – apie 3 mg/l.

 

Svarbi informacija ūkio subjektams ir fiziniams asmenims: nuo š.m. liepos 1 d. keičiasi aplinkosauginius leidimus išduodanti institucija

 

Siekiant optimizuoti valstybės institucijų funkcijas ir atskirti aplinkosauginių leidimų išdavimą nuo aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės nuo š. m. liepos 1 d. Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų (toliau - RAAD) vykdytos leidimų išdavimo ir kitos aplinkosauginio reguliavimo funkcijos perduodamos Aplinkos apsaugos agentūrai (toliau – AAA).