Oro kokybė šiandien

 

Aplinkosιinformacijos valdymo integruota kompiuterinė sistema

 

Atliekų apskaita

 

Aplinkos monitoringas

 
 

PASIRAŠYTA BENDRADARBIAVIMO SUTARTIS SU KLAIPĖDOS UNIVERSITETU

Šiandien Aplinkos apsaugos agentūra pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos universitetu. Šia sutartimi siekiama suderinti ir apjungti universiteto bei agentūros veiksmus sprendžiant Klaipėdos miesto aplinkos taršos problemas bei siekiant pagerinti gamtinę bei gyvenamąją aplinką Klaipėdos regione, Kuršių mariose ir Baltijos jūroje.

ĮVYKO PIRMASIS SUSITIKIMAS DĖL „ŽALIOJO UOSTO“ PROJEKTO VEIKSMŲ PROGRAMOS

Šiandien Klaipėdoje įvyko pirmasis susitikimas su valstybinio jūrų uosto direkcija dėl projekto „Klaipėdos uostas – Žaliasis uostas“ veiksmų programos. Jo metu buvo aptarti pagrindiniai projekto organizavimo, administravimo bei tolesnio bendradarbiavimo klausimai.

TEISĖS AKTŲ PASIKEITIMAI: STIPRINAMA KVAPŲ KONTROLĖ

Nuo liepos 17 d. įsigaliojo Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių bei Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pataisos. Įsigalioję pakeitimai susiję ir su kvapų kontrolės stiprinimu.

PRADĖTAS RIBOTI FTALATŲ NAUDOJIMAS PRIPUČIAMUOSE PLASTIKO GAMINIUOSE

Nuo liepos 7 d. Europos Sąjungoje pradėtas riboti ftalatų DEHP, DBP, DIBP ir BBP naudojimas tokiuose gaminiuose kaip pripučiami vandens žaislai ir čiužiniai. Nuo šiol į rinka nebus galima teikti tokių gaminių, kuriuose kiekvieno iš šių chemikalų koncentracija arba bet kurio šių ftalatų derinio koncentracija gaminyje bus lygi arba didesnė nei 0,1 % plastifikuotos medžiagos masės.

TURIME PIRMĄJĄ DEMONTUOTĄ UŽTVANKĄ LIETUVOJE

Šiandien Neries regioniniame parke vyko Bražuolės upės užtvankos demontavimo renginys – ji tapo pirmąja gamtosauginiais tikslais išardyta užtvanka Lietuvoje. Šiame reikšmingame renginyje dalyvavo ir Aplinkos apsaugos agentūros Hidrografinio tinklo skyriaus specialistai.